آیا هزاران تکرار 14 گانه مانند وجود 14 "هذا القران" در میان آیات جالب و جذاب است ؟

1.        سخنی با صاحبنظران

(1)      آیا داشتن تناسب، تناظر، تقارن، تعامل، ... بین لفظ و معنا از چندین جنبه و لحاظ و نظر و دیدگاه- در هر نوشته - خصوصًا در کتابهای آسمانی مانند قرآن کریم، باعث انسجام و تعالی و زیبایی بیشتر آن متون میشود ؟ و به افزایش ایمان و اعتقاد به آنها منجر میگردد ؟

(2)      آیا تا کنون بدنبال عبارت و واژه "تکرارات قرآن" در اینترنت بوده اید !؟ و نمونه هایی از دسـتآورد های این طرح را دیده اید !؟

(3)      آیا با پژوهش ها و نتایج تحقیقات دوستان معرفتجو و اندیشمند در مرکز پژوهشهای قرآنی نور ولایت مبین که در سالهای اخیر با هدف ترویج فرهنگ قرآن و ولایت با روش، ابزار و هدف نوین انجام می پذیرد، آشنا هستید ؟ مانند 14 عبارت "...الحق مِن رَب..." ؟

(4)      آیا تاکنون محققان و قرآن پژوهان بدنبال شناسایی تعداد و نحوه چیدمان کلمات، عبارات و فرازهای ولایی در قرآن کریم بوده اند !؟

(5)      آیا دستآوردهای جذاب، شگفت انگیز ، بی بدیل، زیبا و مرتبط با اهل البیت سلام الله علیهم اجمعین را بصورت تکرارهای 12 و 14 گانه را در قرآن دیده اید ؟ آیا تکرار 14 گانه از عبارات مشابه "...اطاعت از خدا و رسول(او)" اشاره ای به اطاعت از معصومین ص/س/ع میتواند باشد ؟

(6)      آیا میدانید امروزه روشهای نوین رمزنگاری و پنهان نگاری ( استگانوگرافی) در دنیا برای حفاظت اطلاعات بکار گرفته میشود ؟

(7)      آیا تا کنون اشارات ممکن قرآن کریم به وقایع مهم تاریخ اسلام و تشیع مانند اشارات در قالب تکرارهای فراوان سه گانه به کلمات، مفاهیم و واژه های مرتبط به وقایع کربلا و عاشورای حسینی را در سایتها و وبلاگهای مربوطه دیده اید ؟

(8)      آیا اشارات به 12 امام معصوم ص/س/ع را در قالب تکرارهای 12 گانه از کلمات و واژههای مرتبط با مفاهیم امامت و ولایت را دیده اید ؟

(9)      اهمیت مجموعه فعالیت ها و نتایج حاصل برای کشفیات مربوط به اشارات ولایی قرآن کریم بر چه اصول و مبانی پایه گزاری شده اند ؟

(10)  اهداف، ابزارها، روشها و نتایج در این پژوهشها و تحقیقات (که اکثرًا نادر و بیسابقه است) کدام است ؟ و کدامیک موثرتر بوده است ؟

(11) آیا به تسلط مناسب و استفاده موثر و مفید پژوهشگران از مبانی و کاربردهای گسترده، نوین، قوی و انکارناپذیر علوم پنهان نگاری و رمزنگاری خصوصا در متون و نیز کشف روابط بین نتایج مذکور و بیانات و اشارات معصومین ص/س اعتقاد پیدا کرده اید ؟

(12)  آیا انجام پروژه و ارائه دروس مربوطه در سطح کارشناسی ارشد در محیطهای دانشگاهی به گسترش و تعمیق و علمی شدن روشها منجر میشود ؟ و با روشهای علمی و تایید شده بیشتری بتوان مفاهیم و واژه های دقیقتری از تاریخ و هستی شناسایی و تایید و/یا درک کرد ؟

(13)  آیا بکارگیری بجا و بموقع از احادیث و روایات متعدد از کلمات و سنت معصومین سلام الله علیهم اجمعین که دارای اشارات، کنایات و لطائف در نسبت دادن مقام ایشان با مفاهیم و واژههای قرآنی-اسلامی-طبیعی است میتوان درک بهتری از قرآن کریم بدست آورد ؟

(14)  آیا میدانید که دستآوردها مذکور با عشق به قرآن و ولایت از قرآن کریم و بیانات و اوامر معصومین سلام الله علیهم استخراج شده است ؟

(15)  آیا میدانید که سعی میشود که هر یک از نتایج به رویت، بررسی و تایید محققان ارشد قرآنی و حتی برخی مفسران عالیمقام برسد ؟

(16)  آیا تاکنون از کوششهای مستمر و پیگیرانه دوستان با تجربه در این مرکز و برکات فراوان آن نتایج مانند افزایش دقت، علاقه و حتی یقین برخوردار شده اید ؟ آیا هزاران تکرار 14 گانه مانند وجود 14 "هذا القران" در میان آیات جالب و جذاب است ؟

(17)  آیا شما هم امیداورید که انشاء الله تعالی در آینده حتی نزدیک، موارد و کشفیات مذکور بسیار بیشتر و عمیقتر و در نتیجه مستدلتر و مقبولتر گردد ؟ و اشارات و چیدمانهای دقیقتری به مفاهیم و مبانی اسلام راستین کشف گردد ؟

(18)  آیا انتظار دارید که این نتایج و دستآوردها هر چه سریعتر در سراسر جهان خصوصا درجوامع اسلامی و بویژه بین دوستداران اهل البیت سلام الله علیهم اجمعین بیشتر و گسترده تر ارایه، پذیرش و مورد قدردانی واقع بگیرد ؟ مانند وجود فقط 14 عبارت "...الحق مِن رَب..." در قرآن ؟

(19)   امید است به لطف حضرت حق جل وعلا و عنایات معصومین و اولیاء خاص سلام الله علیهم اجمعین ، همکاری های سایر اساتید، محققین، قرآن پژوهان، صاحبنظران، علاقمندان، قرآن دوستان و حتی تمامی انسانهای حقیقت جو،در راستای اهداف والا در این پژوهش، نتایج متعالی بیشتری برای جامعه انسانها، الهیون، مسلمانان و بالاخص شیعیان عترت و ولایت داشته باشد. انشاء الله تعالی – و به نستعین.

الهی آمین - والحمد لله رب العالمین –

 و من الله التوفیق و علیه التکلان.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

منابع پژوهشگر: کانال تلگرام، وبلاگ ها، نرم افزار اشارات ولایی، کانال آپارات، نوارهای صوتی، نوارهای ویدیوئی، فایلهای متنی، پوسترها،

سوابق نویسنده : دکترای کامپیوتر از 1370، ارشد کامپیوتر از 1358، کارشناسی ریاضی از 1354

ایده پردازو پژوهشگر ارشد اشارات ولایی قرآن :  مهندسی معکوس تناسب و تناظر درونی و برونی قرآن با حقایق - با شریعت، عترت، تاریخ و طبیعت،

پژوهشگر ارشد، عضو موسس و مدیرعامل مرکز پژوهشهای قرآنی نور ولایت مبین، عضو هیأت موسس موسسه آموزش عالی بصیر(آبیک) (...-82)

دبیر و عضو شورای راهبری فناوری اطلاعات وزارت علوم (87-85) ، عضو گروه ارزیابی وزارت علوم و دانشگاه ها (88-85)

عضو هیأت علمی و مدیر گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه شاهد (85-75)، پژوهشگر مرکز مخابرات ایران (75-71)

daliliali@gmail.com + telegram.me/daliliali + Telegram.me/quranhints + 09123459914 


/ 0 نظر / 52 بازدید