این درخواست در جهت جذب مساعدت و دستورات موثر و حداکثری در برگزاری جلسه، نشست، کارگاه و یا هر گونه تعامل و همکاری متقابل

بنام خدا

حضور محترم   ...  

مفسران عالیمقام، محققان قرآنی عالیرتبه، ...

ریاست، مدیریت، مسئولان   عالیه 

 اساتید ذیربط خبره، صاحبنظران گرانقدر، قرآن پژوهان مصمم، ...

 کارشناسان عزیز، علاقمندان گرامی، کارآفرینان دلسوز، ...

حوزه علمیه، دانشگاه، پژوهشگاه، دانشکده، پژوهشکده، گروه، مرکز، اداره، واحد، ...

سلام علیکم و رحمة الله و برکاته

با آرزوی سلامتی و سعادت و موفقتهای بیشتر الهی برای حضرتعالی و همه حق جویان، حق باوران و حق یاوران

این درخواست در جهت جذب مساعدت و دستورات موثر و حداکثری در برگزاری جلسه، نشست، کارگاه و یا هر گونه تعامل و همکاری متقابل ممکن و مناسب برای ارائه مطالب، بررسی، تجزیه و تحلیل، تعدیل و توسعه و کاربرد مفاهیم، روشها و نتایج در ابعاد مختلف پروژه و نظریه اشارات ولایی قرآن کریم ارائه میشود. یافته های بعضًآ بیسایقه، شگفت انگیز، جذاب و خیره کننده در تناسب آنها با جزییات نماز، عترت، امامان اثنی عشری ع، 14 معصوم ص و حتی جزییات واقعه عاشورا-کربلا فراوان هستند.

نگرش به مفاهیم، اصول، روشها، نتایج و کاربردهای علوم نوین مانند ژنتیک، امنیت اطلاعات خاصه نهان نگاری متنی، نقشه نگاری چندلایه، مخابرات امن، دستگاههای معادلات و نامعادلات، گواهی و امضای دیجیتال، داده کاوی و سایر موارد مرتبط دریچه های جدیدی در درک چگونگی کشف شواهد درون قرآنی برای پژوهشگران وعلاقمندان گشوده است. شروع وادامه تحقیقات باید بوسیله همافزایی های ممکن از جانب مفسران عالیمقام، کارشناسان و صاحبنظران عالیرتبه متون دینی خاصه قرآنی تقویت گردد.

بدیهی است که خالق هستی در کتابهای تکوین ( هستی ماسوا)، تدوین ( مانند قرآن) ، تشریع ( وجزییات شریعت)، تاریخ و طبیعت (فیزیکی) همافزایی و وحدت رویه داشته باشد. وجود جزییات ساختاری و رفتاری موجودات زنده در رموز و اشارات در حال کشف در ترکیبات ژنها میتواند دلالت لازم را به اهمیت داشتن نگرش وبررسی مشابه و تطبیقی به قرآن نشان دهد. جزییات گزینش و چینش و انواع ویژگیهای نشانه ها، حروف، کلمات، ترکیبات، فرازها، آیات، قصص و سوره ها میتوانند بمنزله ژنوم هستی تلقی و پردازش شود. نظریه اشارات ولایی قرآن از سایر علوم فوق الذکر هم برداشتهایی در کشف شواهد و قرائن لازم داشته که نتایج آنها اعجاز قرآن را بیشتر و دقیقتر مشخص میکند.

 بر اساس مطالب فوق، کاوش و فعالیتهای مرتبط با اشارات ولایی قرآن که در اوایل دهه 90 آغاز شده است هم اکنون در قالب یک نظریه پیشنهادی به مجامع و محافل داخلی و خارجی با موضوعات دینی، قرآنی، مذهبی و فرهنگی مبتنی بر مبانی عقلی و عقلایی، کلامی و روایی مطرح میشود. تنظیم نظریه اکنون با هدف تآسیس علم نوین قرآنی  و حتی یک روش یافتن شواهدی تفسیری-روایی-تاریخی بر اساس تعریف قالبها و الگوهای ممکن و سپس بررسی، کشف، تجزیه و تحلیل و کاربرد انواع فراوان تشابه، تناسب، تناظر و تقارن با حقایق هستی ماسوا پایه گذاری و ادامه یافته و هم اکنون نیز ادامه دارد.

وجود انواع ویژگیها مانند ادبی، معنایی، مکانی، ظاهری، باطنی، صرفی، نحوی، بلاغی در و بین اجزای جزیی تا کلی درون قرآنی از حروف، کلمات، ترکیبات، فرازها تا آیات، قصص و سور و ارتباط خاصه درونی در قرآن کریم و نیز برونی آنها با مفاهیم و قرآئن و شواهد هدایتی در شریعت، رسالت، امامت، عترت، تاریخ و طبیعت محور اصلی نظریه و مبانی، اصول، روشها و جستجوها قرارگرفته اند.

پژوهش های حقیر در سالهای اخیر و دستآوردهای شگفت انگیز داشته است. تحقیقات مبتنی بر  شناسایی تکرار و چینش کلمات و فرازها در قرآن کریم بر اساس علم امنیت اطلاعات و نهان نگاری ( با استفاده از رایانه و مستقل از عقاید و نظرات فردی و گروهی) از سال 1390 شروع و همچنان ادامه دارد که تاییدی بر اعجاز قرآن و وحدت قرآن، عترت، شریعت، تاریخ و طبیعت دارد.

در این مرحله، لزوم مقایسه کلیه مراحل و فازها خاصه نتایج حاصله و مقابله آنها با روشها و نظرات مفسرین بزرگوار، محققان ارزشمند و صاحبنظران در علوم و حوزههای مختلف محسوس و دارای اولویت خاص میباشد.

اهمیت این موضوع، با برگزاری و هم اندیشی در دهها نشست ها و جلسات متعدد در دانشگاهها و نیز در مراکز تحقیقاتی قرآنی – وحتی با ارائه فردی و نیمه خصوصی برای صدها نفر از اساتید و صاحبنظران و دانشجویان و طلاب، واضحتر گردیده است.

لازم به توضیح است نتایج و مطالب برای افراد حقیقی و حقوقی متعدد در محافل گوناگون حوزوی، دانشگاهی، مذهبی، عمومی و رسانه ای ارائه شده است ( در کلاسها، سخنرانی ها، جلسات و ارائه های شخصی و عمومی - در دانشکده الهیات دانشگاه تهران، پژوهشکده اعجاز علمی قرآن دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه رضوی و دهها و صدها مورد دیگر – صوت بسیاری در کانال مربوطه موجود است).

در راستای اهداف پژوهش امید است حسب الامر بزرگواران متعدد بر مساعدت و  راهنمایی اساتید و همکاران ارجمند در آن مرکز/حوزه/سازمان/نهاد/موسسه/شرکت/... در راستای تبادل اطلاعات در نشست، دفاعیه، مناظره، آزاداندیشی و یا نظریه پردازی، تسریع در روند تحقیقات جاری و آتی و تعدیل و همافزایی لازم و ضروری، میسر شده و اعتلای هر چه بیشتر فرهنگ قرآن و عترت را – با تولید و تکمیل انواع کالاها و خدمات ذیربط برای انواع مخاطبین داخلی و جهانی- باعث شود.

جزییات بیشتر در بیش از 10 هزار فایل، عکس، مطلب، پیوند و خروجی نرم افزاری در کانال ها، وبلاگها و پیام رسانهای داخلی و خارجی متعدد وجود دارند. مجموعه مطالب با بیش از صدها صفحه با عناوین مانند مهندسی اشارات ولایی قرآن، مفاتیح القران، چکیده اشارات قرآن، اسلایدهای اشارات، ... در آدرسهای فوق ارائه شده اند.

آدرسها با بیشترین مطالب /عبارتند از -- در سروش، تلگرام، اینستاگرام، پرسین بلاگ، آپارت، یوتیوب، فیسبوک، ... ( quranhints + daliliali + … ) ::

 Telegram.me/quranhints + daliliali.persianblog.ir + sapp.ir/quranhints + Instagram.com/daliliali14 + …

با تشکر و قدردانی پیشاپیش از بذل توجه و مساعدت مطلوب

علی دلیلی یزدی


00000000000000000000000000000000000000000000000000

سوابق نویسنده :

 دکترای کامپیوتر از 1370، ارشد کامپیوتر از 1358، کارشناسی ریاضی از 1354

ایده پردازو پژوهشگر ارشد اشارات ولایی قرآن :  

مهندسی معکوس تناسب و تناظر درونی و برونی قرآن با حقایق - با شریعت، عترت، تاریخ و طبیعت،

پژوهشگر ارشد، عضو موسس و مدیرعامل مرکز پژوهشهای قرآنی نور ولایت مبین،

عضو هیأت موسس موسسه آموزش عالی بصیر(آبیک) (...-82)

دبیر و عضو شورای راهبری فناوری اطلاعات وزارت علوم (87-85) ،

عضو گروه ارزیابی وزارت علوم و دانشگاه ها (88-85)

عضو هیأت علمی و مدیر گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه شاهد (85-75)،

پژوهشگر مرکز مخابرات ایران (75-71)، …


/ 0 نظر / 44 بازدید