مدیریت عالیه، ارائه و کاربردِ پژوهشها، نظریه ها و تأسیس علوم نوین قرآنی 1. ضرورت اشارات (اولیه/1393)

اشارات ولایی قرآن کریم

مجموعه مطالب 2 - چکیده ها

در راستاي مدیریت عالیه، ارائه و کاربردِ

پژوهشها، نظریه ها و تأسیس علوم نوین قرآنی

1.           ضرورت اشارات (اولیه/1393)

با توجه به وجود و ارتقاء ابزارهای نوین و قوی پردازشی دهه های اخیر، در حوزه رایانه و شبکه ، ویژگیهای تحقیقات و بررسی های کمی وکیفی در علوم مختلف و بالاخص در قران کریم و حوزه های ذیربط، ابعاد و گستره و عمق جدیدی یافته اند.

 حاصل نتایج تحقیقات اخیر دیگران و اینجانب و بررسی های اولیه در چنین نتایج جمع آوری شده سئوالات متعدد و گوناگونی را بوجود آورده است.

لزوم گسترش بیشتر ولی هدفمند و قانونمند فعالیتها، کسب پاسخ برای برخی نکات و سئوالات علمی و فقهی، در خصوص شروع، انجام، توسعه و ادامه مراحل مختلف شامل پژوهش، ارائه، تبلیغ، جهتدهی را لازم داشته است.

سئوالات در رابطه با بکارگیری آمار و اطلاعاتی از تعداد و نحوه تکرارها، چیدمانها و جایگزاریهای کلمات و عبارات دقیق و یا مشابه و هموزن در قرآن کریم اساس تحقیقات می باشد.

برخی از نتایج و نکات، بشرح ذیل بهمراه مطالب پیوست مربوطه، محضر اساتید، محققان و علاقمندان بزرگوار عرضه میشود. مجموعه یافته ها و نتایج، تحت عنوان "تکرارهای ولایی قرآن"، که از طیق سایت، وبلاگ ها و صفحات در شبکه های اجتماعی و اینترنت، هم قابل دسترسی و بررسی کامل است.

 این اطلاعات شامل هزاران کلمه و عبارات قرآنی با ویژگیها و/ یا تعداد تکرارهای خاص مانند 12 و 14 گانه است که الحمد لله همزمان دارای عالیترین و دقیقترین مضامین شفاف و اصیل اسلامی و ولایی می باشند.

از جمله نکات مهم در باره این یافته ها و اکتشافات آن است که، با بررسی های بعمل آمده، میتوان ادعا نمود که بدون شک ارائه این تعداد برای اولین بار در تاریخ اسلام و تشیع انجام شده است.

و قطعًا با کارهای مشابه پژوهشگرانی مانند رشاد خلیفه و نوفل المصری و دیگران تفاوتی بنیادی در جهتگیری و اهداف و دستاوردها دارد.

ان شاء الله تعالی، با ژرف اندیشی، درایت، سعه صدر و لطف مخاطبین، مراتب بالاتری در جهت فهم و درک وعمل و خلوص، پیش روی جهانیان، خاصه محققان و الهی اندیشان و بالاخص مسلمانان و پیراون مذهب حقه ولایت مفتوح گردد.

بدیهی است پنجره هایی که از این رهگذر در درک؛ فهم، تبلیغ و تشریع مبانی و اصول و نیز روشهای گام برداری در راه دین و بالاخص مذهب امامت و وصایت باز می گردد بسیار وسیع و متعدد خواهد بود

 ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

گروه های منابع : قرآن کریم، تفاسیر، روایات، احادیث، اینترنت،

منابع پژوهشگر: کانال تلگرام، وبلاگ ها، نرم افزار اشارات ولایی، کانال آپارات، نوارهای صوتی، نوارهای ویدیوئی، فایلهای متنی، پوسترها،

سوابق نویسنده : دکترای کامپیوتر از 1370، ارشد کامپیوتر از 1358، کارشناسی ریاضی از 1354

ایده پردازو پژوهشگر ارشد اشارات ولایی قرآن :  مهندسی معکوس تناسب و تناظر درونی و برونی قرآن با حقایق - با شریعت، عترت، تاریخ و طبیعت،

پژوهشگر ارشد، عضو موسس و مدیرعامل مرکز پژوهشهای قرآنی نور ولایت مبین، عضو هیأت موسس موسسه آموزش عالی بصیر(آبیک) (...-82)

دبیر و عضو شورای راهبری فناوری اطلاعات وزارت علوم (87-85) ، عضو گروه ارزیابی وزارت علوم و دانشگاه ها (88-85)

عضو هیأت علمی و مدیر گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه شاهد (85-75)، پژوهشگر مرکز مخابرات ایران (75-71)

daliliali@gmail.com + telegram.me/daliliali + Telegram.me/quranhints + 09123459914


/ 0 نظر / 40 بازدید