مدیریت عالیه، ارائه و کاربردِ پژوهشها، نظریه ها و تأسیس علوم نوین قرآنی 1. ضمیمه 6: پایان نامه ای در اشارات

اشارات ولایی قرآن کریم

مجموعه مطالب 2 - چکیده ها

در راستاي مدیریت عالیه، ارائه و کاربردِ

پژوهشها، نظریه ها و تأسیس علوم نوین قرآنی

1.           ضمیمه 6: پایان نامه ای در اشارات

واژه های عنوان : امنیت اطلاعات، نهان نگاری، نهان یابی، پیمایش، پیچیدگی، توان پردازش

واژه های عمومی : قرآن، لغات، فرازها، گزینش، چینش، جستجو، پیمایش، نظریه، تأسیس علم، تفسیر، استحسانات،

چکیده :

 با توجه به رشد روز افزون تبادل و نگهداری اطلاعات نیاز به دسترسی اطلاعات به صورت امن جایگاه ویژه ای پیدا کرده است. پنهان نگاری یکی از روش های مخفی کردن اطلاعات است که پیام رمز را به میزبانی یک محیط مثل صدا، تصویر و یا متن انتقال می­دهد. هدف اصلي اين پايان­نامه، پنهان­نگاری عدد در متن مي­باشد. پنهان نگاری اطلاعات در متن براساس ویژگی­های ذاتی متن(متضاد، مترادف و ...) که در انتقال و ذخیره­سازی ثابت هستند، انجام می­شود. یکی از مسایل مورد بررسی در سال های اخیر می باشد، به­طوری­که بيشتر تحقيقات درباره پنهان­نگاري در صوت، تصوير و فيلم صورت گرفته و به متن کمتر پرداخته شده است.

در این پایان نامه ابتدا به معرفی و بررسی روش های پنهان نگاری ارائه شده در زبان انگليسي، فارسی و عربی پرداخته می شود، و روش کار بعضي از آنها شرح داده می شود. این بررسی ها بر اساس سابقه‌ي تحقيقات علمي و آکادميک معدود در این زمينه‌ که در ادبيات موضوع وجود دارند، می باشد. در ادامه با بررسي بعضي از روشها ، مزايا و معايب آنها احصاء می گردد و سپس روش جدیدی برای پنهان نگاری اطلاعات در متون انتخاب مي­شود. در این روش، پنهان­نگاری بر اساس عدد در متن انجام می شود. از مهمترين خصوصيات اين روش مي توان به عدم وابستگی نسبت به تغییرات فونت و قالب بندی متن اشاره کرد، همچنین تغییری در ظاهر فایل اصلی ایجاد نمی­کند، روش پیشنهادی در تمام فایل­های متنی قابل استفاده می باشد.

با بکارگیری پنهان­نگاری در متون مذهبی، قران و نظریه وحدت عترت و قران واستفاده از تعداد تکرارات در قران به بررسی موردی برخی اعداد مانند5، 12 و 14پرداخته می­شود، و با ارائه الگوریتم­هایی، اعداد پنهان شده و در صورت امکان رابطه بین آنها را بدست می­آوریم.

برخلاف روشهای ارائه شده قبلی که برخی از پارامترهای موردنظر پنهان نگاری را به­خوبی پوشش داده نمی شد، روش پیشنهادی هر سه پارامتر شفافیت، ظرفیت و مقاومت را به خوبی پوشش می دهد، و به همین دلیل روش پیشنهادی بهتر می باشد.

کليد واژه: پنهان­نگاری، رمزنگاری، متون مذهبی، پنهان­نگاری در قران، الگوريتم­هاي پنهان­نگاري.

گروه های منابع : قرآن کریم، تفاسیر، روایات، احادیث، اینترنت،

منابع پژوهشگر: کانال تلگرام، وبلاگ ها، نرم افزار اشارات ولایی، کانال آپارات، نوارهای صوتی، نوارهای ویدیوئی، فایلهای متنی، پوسترها،

سوابق نویسنده : دکترای کامپیوتر از 1370، ارشد کامپیوتر از 1358، کارشناسی ریاضی از 1354

ایده پردازو پژوهشگر ارشد اشارات ولایی قرآن :  مهندسی معکوس تناسب و تناظر درونی و برونی قرآن با حقایق - با شریعت، عترت، تاریخ و طبیعت،

پژوهشگر ارشد، عضو موسس و مدیرعامل مرکز پژوهشهای قرآنی نور ولایت مبین، عضو هیأت موسس موسسه آموزش عالی بصیر(آبیک) (...-82)

دبیر و عضو شورای راهبری فناوری اطلاعات وزارت علوم (87-85) ، عضو گروه ارزیابی وزارت علوم و دانشگاه ها (88-85)

عضو هیأت علمی و مدیر گروه مهندسی کامپیوتر دانشگاه شاهد (85-75)، پژوهشگر مرکز مخابرات ایران (75-71)

daliliali@gmail.com + telegram.me/daliliali + Telegram.me/quranhints + 09123459914


/ 0 نظر / 38 بازدید