نتیجهٔ جستجو برای «ج*ع*ل+اللیل|النهار»: ۴۳ مورد در ۱۴ آیه یافت شد

نتیجهٔ جستجو برای «ج*ع*ل+اللیل|النهار»: ۴۳ مورد در ۱۴ آیه یافت شد. toggle جزئیات جستجووَجَعَلَ جَعَلَ وَجَعَلْنَا جَعَلْنَا وَنَجْعَلَ اللَّيْلَ وَالنَّهَارَ النَّهَارَ اللَّيْلِ النَّهَارِ وَالنَّهَارِ

:0 ترجمه toggle (۱) وَجَعَلْنَا اللَّيْلَ لِبَاسًا ﴿النبإ: ١٠﴾ :0:0 و شب را پوششی (برای شما)، (۷۸: ۱۰)

toggle (۲) وَجَعَلْنَا النَّهَارَ مَعَاشًا ﴿النبإ: ١١﴾ :0:0 و روز را وسیله‌ای برای زندگی و معاش! (۷۸: ۱۱)

toggle (۳) فَالِقُ الْإِصْبَاحِ وَجَعَلَ اللَّيْلَ سَكَنًا وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ حُسْبَانًا ذَٰلِكَ تَقْدِيرُ الْعَزِيزِ الْعَلِيمِ ﴿الأنعام: ٩٦﴾ :0:0 او شکافنده صبح است؛ و شب را مایه آرامش، و خورشید و ماه را وسیله حساب قرار داده است؛ این، اندازه‌گیری خداوند توانای داناست! (۶: ۹۶)

toggle (۴) وَهُوَ الَّذِي جَعَلَ اللَّيْلَ وَالنَّهَارَ خِلْفَةً لِّمَنْ أَرَادَ أَن يَذَّكَّرَ أَوْ أَرَادَ شُكُورًا ﴿الفرقان: ٦٢﴾ :0:0 و او همان کسی است که شب و روز را جانشین یکدیگر قرار داد برای کسی که بخواهد متذکّر شود یا شکرگزاری کند (و آنچه را در روز کوتاهی کرده در شب انجام دهد و به عکس). (۲۵: ۶۲)

toggle (۵) هُوَ الَّذِي جَعَلَ لَكُمُ اللَّيْلَ لِتَسْكُنُوا فِيهِ وَالنَّهَارَ مُبْصِرًا إِنَّ فِي ذَٰلِكَ لَآيَاتٍ لِّقَوْمٍ يَسْمَعُونَ ﴿يونس: ٦٧﴾ :0:0 او کسی است که شب را برای شما آفرید، تا در آن آرامش بیابید؛ و روز را روشنی بخش (تا به تلاش زندگی پردازید) در اینها نشانه‌هایی است برای کسانی که گوش شنوا دارند! (۱۰: ۶۷)


/ 0 نظر / 31 بازدید